Triumf uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych w konkursie związanym z ochroną powietrza

Triumf uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych w konkursie związanym z ochroną powietrza

Studentom Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wielkopolskim przyznano tytuł laureatów w konkursie organizowanym jako część kampanii „WygrajMy czyste powietrze”. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości, która miała miejsce 20 listopada.

Konkurs polegał na stworzeniu krótkiego filmu, który w przystępny sposób ilustruje metody redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz wprowadzania rozwiązań opartych na czystej energii. Był to kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Gorzowa Wielkopolskiego projekt, realizowany jako element edukacyjnej i informacyjnej kampanii „WygrajMy czyste powietrze”.

Mainym założeniem konkursu było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej młodzieży oraz zwiększenie jej wrażliwości na konieczność chronienia naszego środowiska naturalnego.

Wśród nagrodzonych znalazły się następujące placówki: Zespół Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wlkp. (I miejsce), III Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp. (II miejsce), Katolickie Liceum w Gorzowie Wlkp. (III miejsce), oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2 w Gorzowie Wlkp., która otrzymała wyróżnienie. Link do obejrzenia zwycięskich projektów dostępny jest tutaj.

Zapraszamy do aktywnego zaangażowania się w dalsze działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii.