Tragiczny wypadek w Gorzowie: Autobus miejski uderzył w auto, roczne dziecko wypadło z wózka

Tragiczny wypadek w Gorzowie: Autobus miejski uderzył w auto, roczne dziecko wypadło z wózka

Z pewnością nie jest to najlepsza informacja, którą można przekazać – w czwartkowy poranek doszło do groźnego zdarzenia drogowego na jednej z głównych ulic Gorzowa. W wyniku uderzenia autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) w osobowe BMW, niewielka ofiara – roczne dziecko – wypadło z wózka na pokładzie autobusu. Dodatkowo kierująca samochodem osobowym poniosła obrażenia.

Sytuacja miała miejsce 25 stycznia tuż przed godziną 9:30, na ulicy Walczaka. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, dyżurny strażaków z gorzowskiej jednostki wezwał na miejsce dwa zespoły straży pożarnej, dwie jednostki medyczne oraz patrol policji.

Zgłoszenie dotyczyło niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce podczas jazdy pod górkę zarówno BMW jak i elektrycznego autobusu MZK. Kiedy kierująca BMW zdecydowała się zatrzymać przed oznakowanym przejściem dla pieszych, kobieta za kierownicą autobusu nie była w stanie utrzymania odpowiedniej odległości i doprowadziła do zderzenia. W wyniku tego niefortunnego incydentu, roczne dziecko wypadło z wózka w autobusie.

Ewelina Banaszek, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, podsumowała sytuację mówiąc: „Kierująca BMW zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwo pieszym. Kierująca autobusem miejskim nie zachowała należytej odległości i uderzyła w tył BMW. W wyniku wypadku poszkodowana została kierująca BMW oraz roczne dziecko, które podróżowało pod opieką matki w autobusie.”

Kierująca BMW oraz roczne dziecko zostali przewiezieni do szpitala, a na miejscu wydarzenia nadal pracują policjanci.