Tragiczny incydent na przejściu dla pieszych przy ulicy Walczaka w Gorzowie

Tragiczny incydent na przejściu dla pieszych przy ulicy Walczaka w Gorzowie

Stróże prawa z Gorzowa prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznego zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ulicy Walczaka. W wyniku tego niefortunnego incydentu 27-letnia przechodzień doznała obrażeń po tym, jak została uderzona przez samochód marki Ford, prowadzony przez 77-letniego mężczyznę. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system miejskiego monitoringu.

Dnia 28 grudnia, w godzinach porannych około 7:40, gorzowska komenda policji otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym mającym miejsce na skrzyżowaniu ulic Walczaka i Piłsudskiego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że młoda kobieta podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych na ulicy Walczaka została potrącona przez starszego pana, który prowadząc samochód osobowy marki Ford, skręcał z ulicy Piłsudskiego. Nieszczęśliwa ofiara została przewieziona do szpitala z powodu urazu nogi oraz innych obrażeń. Test alkomatu przeprowadzony przez policję na kierującym fordem pokazał, że był trzeźwy – relacjonuje młodszy aspirant Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Teraz, szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są badane przez gorzowską policję, której prace wspomaga nagranie z miejskiego systemu monitoringu.

Funkcjonariusze gorzowskiej policji apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i koniecznej uwagi. Zarówno kierowcy jak i piesi powinni na drodze mieć oczy dookoła głowy. Nasza rozwaga na drodze to nie tylko dbałość o własne bezpieczeństwo, ale również troska o innych uczestników ruchu. Nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowają się inni kierowcy, rowerzyści czy piesi. Drogówka apeluje: Bądźmy uważni!