Tomasz Saska opowiedział w wywiadzie o swoich ambitnych planach w roli trenera

Tomasz Saska to z pewnością główny człowiek stojący za sukcesami ALKS AJP Gorzów w sporcie, jakim jest lekkoatletyka. Od lat z zaangażowaniem wabi młodzież do tej dziedziny i nie dziwi fakt, że został wybrany najlepszym trenerem w poszczególnych dyscyplinach w 60. Plebiscycie Sportowym Gazety Lubuskiej. To był owocny rok dla jego szkoleniowców. Nikola Horowska i Łukasz Zok osiągnęli świetne wyniki na mistrzostwach Polski na 200 metrów, a Natalia zdobyła złoty medal na halowych mistrzostwach kraju.

Tomasz Saska wyraził radość z przyznanej nagrody i powiedział: „Zazwyczaj to zawodnicy są doceniani, a nikt nie zdaje sobie sprawy z wysiłku, jaki wkłada w to trener. To dla mnie ogromna przyjemność, że zostałem wybrany przez grono ekspertów. Miło jest widzieć, że ciężka praca w końcu się opłaca”.

Nikola Horowska w minionym roku zrobiła mocne wrażenie, ustanawiając nowy rekord Polski w biegu na 200 metrów halowym. Wspaniale jest obserwować jej rywalizację na światowym poziomie w biegach i sprintach, o czym świadczy udany debiut w Diamentowej Lidze, gdzie w Oslo zajęła czwarte miejsce.