Taśmowa – nowa ulica w Gorzowie

Taśmowa – nowa ulica w Gorzowie

Taśmowa to nowa ulica, która ma powstać w Gorzowie. Nazwa ulicy ma być hołdem dla Stilonu, czyli zakładu, który pomógł w rozwoju nowoczesnego Gorzowa. Dzisiaj firma nie istnieje, ale nadal pamiętają o niej gorzowianie i teraz na jej część powstanie ulica.

Stilon w pamięci mieszkańców

Choć Stilon już nie istnieje, wciąż jest żywy w pamięci gorzowian. Objawia się to chociażby poprzez mural, obrazujący stilonowskie kasety, a także klub sportowy Stilon Gorzów. W Gorzowie możemy się przespacerować ulicami Chemiczną, Przędzalniczą oraz Poliamidową, a ich nazwy właśnie nawiązują do dawnego przedsiębiorstwa.

Taśmowa – nowa ulica

Ulica Taśmowa ma swoją nazwą upamiętniać jeden z najbardziej znanych produktów Stilonu, czyli – jak sama nazwa wskazuje – taśmę. Ulica ta ma być krótką jezdnią zaraz przy ul. Pomorskiej. Pobiegnie ona za Miejskim Ośrodkiem Sztuki i sklepem Intermarche.

Czekamy na uchwałę

Jeszcze jednak ostateczna decyzja w kwestii zbudowania ulicy nie padła. Dopiero 17 grudnia radni będą głosować za uchwałą i jeśli większość głosów będzie za, ul. Taśmowa zaistnieje już na początku 2021 r.

Dlaczego Taśmowa?

Bardzo możliwe, że utworzenie tej ulicy ma coś wspólnego z planami budowlanymi. Inicjatorem nadania nazwy tej ulicy jest znana spółdzielnia mieszkaniowa Górczyn. Jest to jeden z najbardziej aktywnych gorzowskich deweloperów. Nie ma się co dziwić, że ludzie chętnie inwestują w nieruchomości. Jest to wszak bardzo rentowne zagranie, choć niestety coraz więcej terenów jest zabudowanych, przez co raz mniej okazji do obcowania z przyrodą mają mieszkańcy. Mimo ewentualnego dobrego wpływu na gospodarkę, deweloperzy stali się pewnego rodzaju plagą, odbierającą wielu terenom ich urok.

Jeden komentarz o “Taśmowa – nowa ulica w Gorzowie

Comments are closed.