Sunrise Medical jako pierwszy najemca w parku logistycznym MLP Gorzów Wielkopolski

Sunrise Medical jako pierwszy najemca w parku logistycznym MLP Gorzów Wielkopolski

Nowy park logistyczny MLG Gorzów Wielkopolski, który jest aktualnie w trakcie budowy na przestrzeni 11,7 hektarów blisko ulic Spiżowej i Mosiężnej, ma już swojego pierwszego najemcę. Firma Sunrise Medical, lider na rynku produkcji i dystrybucji takich produktów jak wózki manualne, elektryczne czy skutery, podpisała umowę najmu i zamierza rozpocząć swoją działalność na terenie parku już w lutym 2024 roku.

MLP Gorzów Wielkopolski to nowatorski projekt o powierzchni magazynowej oraz przeznaczonej do lekkiej produkcji i logistyki Big Box wynoszącej łącznie 56,7 tysięcy metrów kwadratowych. Ten rozbudowany obiekt ma zostać oddany do użytku w lutym 2024 roku.

Firma Sunrise Medical wykupiła prawo do korzystania z 9,2 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, z czego 8,1 tys. mkw. przeznaczyła na pomieszczenia produkcyjne i magazynowe. Ponadto zdecydowała się na utworzenie trzykondygnacyjnego biura, wyposażonego w windę oraz inne specjalne udogodnienia dla osób z ograniczeniami ruchowymi, które zajmie 1,1 tys. mkw.

Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu MLP Group, wyraża swoje zadowolenie z zawarcia pierwszej umowy najmu w nowym centrum logistycznym. Zauważa również, że wstępna faza realizacji tej inwestycji zyskuje na popularności wśród inwestorów.