Mały kotek uwięziony w rurze burzowej. Nietypowa akcja strażaków

Mały kotek uwięziony w rurze burzowej. Nietypowa akcja strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Gorzowie podjęła się nietypowego zadania, jakim było uratowanie małego kotka, który z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się w rurze burzowej. Nie był w stanie samodzielnie wydostać się z tej opresji. Informacje o tym niecodziennym przedsięwzięciu zostały zamieszczone na profilu społecznościowym straży.

Akcja rozpoczęła się wieczorem w okolicach Prądzyńskiego, gdzie nieszczęsne zwierzątko uwięzione było w rurach. Strażacy podejmowali próby namierzenia i uratowania małego futrzaka, jednakże, mimo usilnych starań, tego dnia nie udało się odnaleźć zagubionego kotka.

Kolejnego dnia rano, straż pożarna postanowiła wznowić akcję ratunkową. Tym razem słyszalne były skomlenie oraz ciche miauczenie wydobywające się z okolicy studzienki. Niestety, pomimo użycia specjalistycznego sprzętu strażackiego, dokładne zlokalizowanie kota nadal było niemożliwe.

Z pomocą przyszło miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jego pracownicy za pomocą kamery wziernikowej potwierdzili obecność kotka w rurze burzowej i precyzyjnie ustalili jego lokalizację.

Pomocne okazały się ich działania – uwięziony kotek został skierowany w stronę studzienki. Tam czekający już na niego strażacy bezpiecznie go wydostali. Małe, przerażone i wykończone zwierzątko zostało następnie przetransportowane do placówki leczniczej, gdzie trafiło pod opiekę specjalistów.