Stypendia i nagrody dla Gorzowskich sportowców

Stypendia i nagrody dla Gorzowskich sportowców

We wtorek (21 lutego) w hali sportowej przy ul. Warszawskiej w Gorzowie miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów sportowych i nagród prezydenta miasta sportowcom i trenerom za osiągnięcia w minionym roku. Ponad dwieście osób otrzymało nagrody finansowe.
Prezydenckie stypendia i nagrody po raz kolejny zostały wręczone zawodnikom, którzy w minionym roku wykazali się hartem ducha i błyskotliwymi osiągnięciami. Tym razem wyróżnienia otrzymało łącznie ponad 200 sportowców i trenerów symbolizujących Gorzów na arenie sportowej. Jak podkreślił prezydent Jacek Wójcicki – choć ocena wyników sportowych przychodzi bez trudu, to trzeba pamiętać, że za każdym sukcesem stoi żmudna praca i często okupiona wieloma wyrzeczeniami.

Miasto rozdało w sumie około 800 tysięcy złotych na nagrodzenie i sponsorowanie sportowców i trenerów. Około 200 zawodników i 40 trenerów otrzymało jednorazowe wynagrodzenie – na ten cel przeznaczono prawie pół miliona złotych. 28 sportowców i dwóch trenerów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, otrzymało miesięczny dodatek – w sumie ponad 300 tysięcy złotych.

Sponsorowani sportowcy i trenerzy zrzeszeni są w dwudziestu jeden klubach sportowych, ale były też nagrody indywidualne. Pieniądze, które otrzymywali, zależały od ich osiągnięć z poprzedniego roku. Najmniej można było dostać 500 złotych, a najwięcej – 2,5 tysiąca złotych.