Dalszy ciąg naprawy wybrzuszeń na jezdni

Dalszy ciąg naprawy wybrzuszeń na jezdni

W rejonie styku ulic Sikorskiego i Chrobrego w Gorzowie nadal występują problemy z „kopcami kreta”, które są nowe i obecnie obecne. Wykonawca odpowiedzialny za przebudowę ulicy Sikorskiego zapewnił, że kopce te zostaną usunięte. Problem ten był wcześniej zgłaszany przed rokiem, gdzie zwracano uwagę, że na skrzyżowaniu przy katedrze występują liczne nierówności różnej wielkości, niektóre o średnicy do 10 centymetrów, pojawiające się co kilka centymetrów.

W marcu ubiegłego roku powiadomiliśmy głównego wykonawcę odpowiedzialnego za przebudowę ulicy Sikorskiego o pojawiających się wybrzuszeniach. Wykonawca obiecał, że usunie je w ciepłych miesiącach, ale gdy niedawno sprawdziliśmy skrzyżowanie Sikorskiego i Chrobrego, wybrzuszenia nadal tam były. Ponownie skontaktowaliśmy się z wykonawcą.

Jak informuje Marlena Karbowniak, rzecznik prasowy Trakcji PRKiI, która nadzorowała projekt przebudowy, prace związane z usunięciem wybrzuszeń trwają od kilku miesięcy. Udało się usunąć wybrzuszenia z poprzedniego roku, a pozostałe są nowe i również zostaną usunięte. Karbowniak wyjaśnił, że poprzednie naprawy spowodowały, że nawierzchnia została uszczelniona nad miejscami, w których pojawiły się pęcherze, a obecnie liczba nowo powstałych wybrzuszeń maleje. Dlatego należy się spodziewać, że w najbliższym czasie tego typu nierówności przestaną się pojawiać.