Spalone budynki Akademii w Gorzowie stają się celem kradzieży mimo obecności ochrony

Spalone budynki Akademii w Gorzowie stają się celem kradzieży mimo obecności ochrony

Akademia imienia Jakuba z Paradyża w Gorzowie, której budynki zostały doszczętnie spalone w pożarze, jest aktualnie strzeżona. Pomimo to, jak się okazuje, teren uczelni sytuującej się przy ulicy Teatralnej stał się łupem złodziei. Ci ostatni, korzystając z przebrania za pracowników ochrony, kradną i wynoszą wszelkie możliwe do sprzedania metalowe elementy, a nawet złom.

Niecałe dwa tygodnie upłynęły od momentu tragicznego pożaru na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. W wyniku tego wydarzenia doszczętnie zniszczone zostały dwa budynki usytuowane przy ulicy Teatralnej. Uczelnia szacuje, że potrzeba będzie co najmniej 150 milionów złotych na odbudowę spalonych budowli. Mimo posiadania ubezpieczenia przez AJP, placówka liczy na finansowe wsparcie mieszkańców i dała początek zbiórce, której celem jest zebranie ponad 42 milionów złotych.

Teren Akademii został starannie ogrodzony taśmami oraz jest stale strzeżony przez służby ochrony, aby zapobiec wtargnięciu osób postronnych na teren uczelni.

Okazuje się, że w poniedziałek 22 kwietnia dyżurny tej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży złomu z terenu AJP. Jak tłumaczy rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, Grzegorz Jaroszewicz, patrol udając się na miejsce przeprowadził rozmowę ze zgłaszającym i poinformował go o dalszych krokach, w tym o możliwości złożenia formalnego zawiadomienia.