Sobotnia podróż w czasie: Targi Vintage i bieg w stylu retro

Sobotnia podróż w czasie: Targi Vintage i bieg w stylu retro

Zaplanowana na sobotę impreza pod egidą Miejskiego Centrum Kultury (MCK) obejmuje trzy strefy. Strefa targowa, gdzie odbędą się targi vintage z wieloma wystawcami, strefa kreatywna, która będzie miejscem rozmaitych warsztatów oraz pokazu mody vintage, oraz strefa chilloutu. Warto zaznaczyć, że możliwość zapisów na warsztaty nadal jest otwarta.

18 maja odbędzie się trzecia edycja Vintage Targu – spotkanie organizowane przez MCK, które jest okazją do zaprezentowania rzeczy utrzymanych w starym stylu zarówno dla wystawców jak i osób pragnących je nabyć. W sali MCK-u przy ulicy Drzymały od godziny 12:00 do 18:00 będzie można odwiedzić stoiska i uczestniczyć w ciekawych warsztatach. Tym razem organizatorzy przewidzieli także pokaz mody vintage.

Jak zapowiedziała Anna Modrzejewska, organizatorka wydarzenia, na targach znajdą się około 20 stoisk oferujących różne produkty – od ubrań, torebek i butów po przedmioty domowego użytku, kolekcjonerskie wyroby ze szkła, biżuterię czy płyty winylowe. W ofercie będą także odrestaurowane lalki Barbie.

Vintage Targ odbył się do tej pory dwukrotnie, za każdym razem ciesząc się coraz większym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. Pierwsza edycja miała miejsce w maju, a druga we wrześniu ubiegłego roku. Wydarzenie zdobyło sympatię Gorzowian, którzy chętnie spędzają czas na takiej formie spotkania. W tegorocznej edycji można spodziewać się tak zwanego „stałego grona” wystawców, czyli tych, którzy biorą udział po raz trzeci, co jest dowodem na popularność i przyjęcie formuły imprezy.

W organizację ponownie zaangażował się Związek Celowy Gmin MG-6. Udział Związku wynika z zamiłowania do idei drugiego obiegu towarów.

Organizatorzy przygotowali trzy warsztaty nawiązujące do tematyki vintage: warsztaty wykonywania biżuterii tekstylnej pod nazwą „Resweter” (prowadzenie Maja Pietruszka), sentymentalne warsztaty roślinne odsłaniające tajniki sadzenia roślin (doniczki, ziemia i rośliny dostępne na miejscu), oraz warsztaty artystycznego cerowania (prowadzenie Aleksandra Gralińska-Lukola).

Organizatorzy zaplanowali także na godzinę 16:00 pokaz mody vintage, który odbędzie się we współpracy ze stylistką Anną Kozioł. Prezentowane ubrania będą pochodzić od wystawców i zostaną specjalnie przygotowane na ten pokaz.

W okolicach sali widowiskowej będzie możliwość skosztowania przekąsek (meksykańskie potrawy, ciasta i desery), posłuchania relaksującej muzyki (stowarzyszenie Pozytyvka, Zygfryd) oraz spędzenia czasu na rozmowach.

W programie Vintage soboty jest miejsce już od godziny 9:00 rano – biegacze z Park Run Gorzów zaproponowali before party w formie biegu na dystans 5 kilometrów w parku Kopernika. Uczestnicy będą ubrani w stroje vintage, dzięki czemu atmosfera wydarzenia zapowiada się na bardzo przyjemną.