Siódma edycja akcji "Przyjazna Zima" przeprowadzona przez gorzowską Policję

Siódma edycja akcji "Przyjazna Zima" przeprowadzona przez gorzowską Policję

Służby policyjne w Gorzowie po raz siódmy podjęły inicjatywę charytatywną pod nazwą „Przyjazna Zima”, skierowaną do najuboższych mieszkańców powiatu. Końcowy etap tej akcji miał miejsce 18 grudnia, gdzie funkcjonariusze oraz pracownicy policji wspólnie z uczniami i przedszkolakami z różnych placówek oświatowych, przekazali zebrane dary pracownikom Caritasu. Te z kolei przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym.

Akcja „Przyjazna Zima” jest corocznym wydarzeniem, w którym biorą udział nie tylko stróże prawa, ale również młodzi ludzie – przedszkolaki i uczniowie z terenu powiatu gorzowskiego. Wspólne wysiłki zaowocowały tym razem znacznym zebraniem różnego rodzaju darów – odzieży, środków czystości a przede wszystkim produktów żywnościowych. Wszystko to trafi do najbardziej potrzebujących dzięki staraniom pracowników Caritasu.

Policjanci poza swoimi standardowymi obowiązkami, dążą także do budowania odpowiednich postaw społecznych wśród młodzieży. Akcja „Przyjazna Zima” jest jednym z takich przedsięwzięć, które już od najmłodszych lat kształtują empatię, wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka oraz uświadamiają, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Finał tegorocznej akcji miał miejsce w Przedszkolu w Baczynie i stanowił dowód na wielkie serca dzieci oraz ich rodziców.

Zasługują na słowa uznania również młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ogrodniczych, Szkoły Podstawowej numer 10 oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego numer 17, wszyscy z Gorzowa Wielkopolskiego. Wszyscy ci uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem w akcję, za co podziękowała im młodszy aspirant Marta Dyrda – Dudka, reprezentująca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zachęciła ona także do udziału w kolejnych inicjatywach charytatywnych.