Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego po raz siódmy wspierają najuboższych mieszkańców poprzez akcję charytatywną ,,Przyjazna Zima”

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego po raz siódmy wspierają najuboższych mieszkańców poprzez akcję charytatywną ,,Przyjazna Zima”

W poniedziałek 18 grudnia, policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego już po raz siódmy zaangażowali się w akcję charytatywną „Przyjazna Zima”, mającą na celu pomoc osobom potrzebującym. Tego dnia, finał akcji miał miejsce, podczas której funkcjonariusze policji, pracownicy administracji policyjnej oraz dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli powiatu gorzowskiego wręczyli zebrane dary pracownikom Caritasu. Następnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, darowizny te trafią do najbardziej potrzebujących.

W ogólnopolską inicjatywę „Przyjazna Zima” zaangażowali się nie tylko policjanci, ale również przedszkolaki i uczniowie z różnych placówek oświatowych powiatu gorzowskiego. Wspólne działania tych wszystkich osób przyniosły znaczące ilości zebranych darów, wśród których znalazła się odzież, środki czystości, a przede wszystkim produkty żywnościowe. Te dary trafiają do najuboższych poprzez Caritas w Gorzowie Wielkopolskim, tuż przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

Policjanci, w ramach swojej pracy, dbają o kształtowanie odpowiednich postaw społecznych wśród najmłodszych. Akcje takie jak „Przyjazna Zima” służą nie tylko pomocą potrzebującym, ale również kształtują u dzieci i młodzieży poczucie empatii, wrażliwość na ludzką krzywdę i przekonanie o wartości pomagania innym. Tegoroczny finał akcji odbył się w przedszkolu w Baczynie, pokazując wielkie serca maluchów i ich rodziców. Słowa uznania należą się również młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ogrodniczych, Szkoły Podstawowej numer 10 oraz Przedszkola Miejskiego numer 17 w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie tych placówek z zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu tegorocznej zbiórki. Za ten wkład, w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podziękowała młodszy aspirant Marta Dyrda – Dudka, jednocześnie zachęcając do udziału w kolejnych inicjatywach charytatywnych.