Rekurencyjne Wystąpienia Nagiego Ekshibicjonisty na Cmentarzu w Gorzowie

Rekurencyjne Wystąpienia Nagiego Ekshibicjonisty na Cmentarzu w Gorzowie

Niepokojący incydent miał miejsce w poniedziałkowy wieczór na ulicy Żwirowej, w miejscu ostatniego pożegnania z bliskimi – cmentarzu w Gorzowie. Mężczyzna, całkowicie nagi, z jedynym osłonięciem w postaci kominiarki na głowie, biegał dookoła cmentarza, przerażając odwiedzających. Nie jest to pierwszy incident tego typu na terenie miejsca spoczynku zmarłych.

Na przestrzeni ostatnich lat, począwszy od 2017 roku, nekropolia przy ulicy Żwirowej była miejscem cyklicznych wystąpień nagiego mężczyzny. Te niecodzienne zjawisko, zakłócające spokój miejsca doczesnego odpoczynku, przybierało różne formy – raz mężczyzna miał założoną maskę, innym razem majtki na głowie. Zawsze jednak, po zwróceniu na siebie uwagę kobiet swoim nienaturalnym zachowaniem i ekspozycją nagiego ciała, uciekał z miejsca zdarzenia.

26 lutego o godzinie 18:00 miało miejsce kolejne tego typu wydarzenie. Tym razem sprawca, oprócz kominiarki na głowie, miał na sobie jedynie buty.

Odwiedzająca cmentarz o tej porze pani Anna opisywała ten incydent: „Ekshibicjonista znowu pojawił się na cmentarzu… Osoby spacerujące po terenie cmentarza po godzinie 18 powinny zachować szczególną ostrożność. Ten człowiek, choć wygląda jak bandyta w czarnej kominiarce, to tak naprawdę jest psychopatą i potrafi mocno przestraszyć”.

Mimo natychmiastowego wezwania policji przez zaniepokojonych mieszkańców, funkcjonariusze nie byli w stanie zatrzymać nagiego biegacza, tak jak w przypadku podobnego incydentu, który miał miejsce dnia 13 lutego na polnej drodze między działkami ROD Stilon a Wojcieszycami. Wtedy pewna mieszkanka Gorzowa ostrzegała: „Na polach pomiędzy działkami ROD Stilon a Wojcieszycami kręci się zboczeniec. Nagle wyskakuje z krzaków i onanizuje się! Bądźcie czujni. Sprawa zgłoszona na policję.” Mimo pojawienia się na miejscu policji, sprawca zdołał uciec.