Przygotowania do nowego roku szkolnego w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu

Przygotowania do nowego roku szkolnego w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu

W związku z zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego, atmosfera w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu jest pełna napięcia i pracy. Wszyscy, od wykonawców modernizacji, przez pracowników ośrodka, aż po nauczycieli są jak pszczoły w ulu, pracując ciężko na roztoczeniu czerwonego dywanu dla 1600 uczniów, którzy 4 września zajmą swe miejsca w ławkach.

W chwili obecnej, na terenie szkoły przy ulicy Warszawskiej trwają intensywne prace związane z wyposażaniem nowo oddanych budynków A i C w meble, takie jak ławki i krzesła. Również w tym czasie realizowane jest przenoszenie Centrum Kształcenia Zawodowego ze swojej poprzedniej lokalizacji na ulicy Pomorskiej. Ten szczególnie gorący okres wiąże się z dużą ilością nakładu pracy.

Magdalena Łabuza, dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, tłumaczy: „Naszym aktualnym wyzwaniem jest przeprowadzka. Choć czasu wydaje się być za mało, wszyscy wkładają wszystkie siły w jej realizację. Nawet nauczyciele oferują swoją pomoc. Budynek A to ten, który wcześniej służył jako miejsce dojazdu dla karetek. Obecnie mieści on najwięcej pomieszczeń zarówno dydaktycznych, jak i administracyjnych. Tymczasem budynek C, wykonany z czerwonej cegły, jest obecnie sprzątany i wyposażany w meble”.

Obiekt ten będzie również gospodarzem klas oraz mini centrum SOWA na swoim poddaszu. W najbliższym czasie planowane jest dostarczenie monitorów interaktywnych. Budynek B, znajdujący się pomiędzy budynkami A i C, został ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony, aby zapobiec dostępowi uczniów. W nowym roku szkolnym liczba uczniów osiągnie rekordowy poziom – 1600 osób, z czego ponad 600 to uczniowie pierwszych klas.

Na koniec warto przypomnieć, że Zespół Szkół Mechanicznych oraz CKZ zostały przeniesione na ulicę Warszawską. Jako ostatnia przeprowadzi się Budowlanka.