Przestroga z Gorzowa: oszustwo na portalu ogłoszeniowym kosztowało mieszkańca miasta ponad 20 tys. złotych

Przestroga z Gorzowa: oszustwo na portalu ogłoszeniowym kosztowało mieszkańca miasta ponad 20 tys. złotych

Na przekór wszystkim ostrzeżeniom, jeden z gorzowian stracił ponad 20 tys. złotych w wyniku oszustwa na popularnym serwisie z ogłoszeniami – Vinted. Wszystko rozpoczęło się od próby sprzedania sukni żony za 200 zł, co skończyło się tragicznie dla finansów mieszkańca Gorzowa.

Gorzowianin to portal, który wielokrotnie udzielał ostrzeżeń dotyczących oszustów wykorzystujących rozmaite metody, aby wyłudzić pieniądze od niewinnych ludzi. Przestępcy najczęściej podszywają się pod policjantów, wnuczków czy banki, wykorzystując do oszustw również znane portale sprzedażowe takie jak OLX czy Vinted.

Niestety, jeden z mieszkańców naszego miasta nabrał się na sztuczki oszusta po tym, jak postanowił wystawić na sprzedaż sukienkę swojej żony na Vinted. Suknia, której cena wynosiła niewiele ponad 200 złotych, szybko znalazła chętnego do zakupu. Po wymianie kilku wiadomości z potencjalnym kupującym, sprzedawca otrzymał e-mail, który rzekomo miał potwierdzić transakcję. Wystarczyło, że sprzedający przeszedł na wskazaną stronę do wyboru banku – strona ta była prawdopodobnie spreparowana przez oszustów. W rezultacie, z konta gorzowianina zniknęło ponad 20 tysięcy złotych – relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Portal Gorzowianin razem z policją ponownie apeluje do wszystkich użytkowników internetu o zachowanie maksymalnej ostrożności podczas dokonywania transakcji online. Powinniśmy unikać klikania w linki przysłane nam przez nieznajomych, nawet jeśli strony na które prowadzą te linki bardzo przypominają oryginalne serwisy. Nie powinniśmy również udostępniać naszych loginów, haseł, numerów kart kredytowych czy kodów zabezpieczających. Czytajmy uważnie wszelkie wiadomości otrzymywane podczas akceptowania transakcji – mogą okazać się próbą wyłudzenia od nas pieniędzy.