Porządek ruchu drogowego po niedzielnym spotkaniu żużlowym

Porządek ruchu drogowego po niedzielnym spotkaniu żużlowym

W niedzielę, 28 kwietnia, bezpośrednio po finalizacji meczu żużlowego, co spodziewane jest na około godzinę 21:00, nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ulicach prowadzących do wyjazdu ze stadionu żużlowego i osiedla Zamoście. Taki sam model modyfikacji organizacji ruchu był stosowany pod koniec poprzedniego sezonu, a także po Memoriale Edwarda Jancarza.

Pragniemy przypomnieć, że wówczas wprowadzone zostaną takie oznaczenia:
– fragment ulicy Śląskiej, od skrzyżowania z Waryńskiego do Towarowej, będzie jednokierunkowy z dwoma pasami ruchu. Lewy pas będzie przeznaczony dla kierowców jadących w stronę centrum miasta przez ulice: Towarową, Fabryczną i rondo św. Jerzego. Prawy pas będzie dostępny dla kierowców kierujących się do rond Kasprzaka i Zakanala przez ulice: Śląską, Wawrzyniaka, Mazowiecką, rondo Grobla i Koniawską.

– dostęp do ulicy Śląskiej dla osób przybywających z centrum miasta będzie możliwy od ronda Ks. Sadownika przez ulicę Fabryczną. To dotyczy także autobusów miejskich, które zostaną skierowane na trasę przez ulice: Fabryczną, Waryńskiego i pętlę na Śląskiej.

– z uwagi na objazd, na ulicy Fabrycznej zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla autobusów miejskich.

– dla osób jadących od Wawrzyniaka przez Śląską, zostanie wprowadzony objazd do stadionu przez ulice: Towarową, Fabryczną i Waryńskiego.

Zaś wyjazd z parkingów przy ulicach Sielskiej i Kwiatowej (Parking P2 oraz Parking VIP/BSC) będzie możliwy poprzez ulice: Sielską, Spokojną aż do Śląskiej.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do czasu opuszczenia ostatnich kibiców z osiedla Zamoście i będą monitorowane przez policję. Prosimy o stosowanie się do instrukcji udzielanych przez funkcjonariuszy policji.