Policjantka z Gorzowa zatrzymała pijanego kierowcę poza godzinami służby

Policjantka z Gorzowa zatrzymała pijanego kierowcę poza godzinami służby

Debiutantka z gorzowskiego komisariatu już na początku pokazała swoje oddanie służbie. Zaledwie trzy dni po zakończeniu szkolenia podstawowego, w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego pojazdem i zarekwirowała mu kluczyki. Osobnik miał prawie trzy promile alkoholu w krwiobiegu.

Kierowca zachowywał się na drodze swervingowo
Funkcjonariuszka Ewelina Szafrańska w niedzielę w Lipkach Wielkich obserwowała zmotoryzowanego, który nie potrafił utrzymać jednolitego toru jazdy. Podejrzewała, że jest on pod wpływem alkoholu.

Korzystając z okazji, funkcjonariuszka ściągnęła go na pobocze, zabrała kluczyki i wezwała na miejsce wsparcie – informuje komisarz Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczucie funkcjonariuszki Szafrańskiej okazało się trafne. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni kierowca miał w krwiobiegu prawie trzy promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem poniesie konsekwencje – dodaje komendant Jaroszewicz.

W policji jest od niedawna
Funkcjonariuszka Ewelina Szafrańska pełni służbę w gorzowskiej komendzie policji.

Jej działania szybko zweryfikowały, że posiada niezbędne cechy i zdolności do skutecznego pełnienia swojej funkcji, podkreśla komendant Jaroszewicz.