Nadal trwają prace wykończeniowe nad Areną Gorzów

Nadal trwają prace wykończeniowe nad Areną Gorzów

W budynku Areny Gorzów, czyli hali sportowej znajdującej się przy Słowiance, postęp prac jest coraz bardziej widoczny. Okna i drzwi już się znajdują na miejscu, a obecnie trwają przygotowania do wkrótce ułożonej posadzki. Prace nad podłożem pod podłogą sportową są w toku, a ściany zostały docieplone oraz rozpoczęto montaż paneli dźwiękochłonnych. Budowa tej gorzowskiej hali sportowej trwa od początku 2021 roku i zbliża się ku końcowi.

W ramach prac wykonane zostały również pomosty techniczne pod dachem, a na dachach montowane są ostatnie panele akustyczne. W międzyczasie trwa układanie ceramiki, a sanitariaty zostały już zamontowane. Prace obejmują także montaż stolarki drzwiowej oraz witryn szklanych, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Słowiankę.

Termin zakończenia budowy Areny Gorzów to 31 sierpnia, a od września rozpocznie się wyposażenie hali. Hala będzie mogła pomieścić ponad 5 tysięcy widzów, z czego około 3,7 tysiąca to miejsca stałe. Przestrzeń będzie głównie wykorzystywana przez koszykarki oraz piłkarzy ręcznych, ale będzie przystosowana do łącznie 14 dyscyplin sportowych, takich jak siatkówka, futsal, badminton, unihokej czy tenis ziemny. Hala będzie spełniać wymogi organizacji międzynarodowych imprez sportowych.