Podwójna dawka emocji na mini żużlu w Wawrowie

Podwójna dawka emocji na mini żużlu w Wawrowie

Dla miłośników szybkości i adrenaliny przyszykowana została wyjątkowa atrakcja. W miejscowości Wawrów, położonej pod Gorzowem, w ciągu zaledwie 24 godzin zostaną rozegrane dwie zawodowe rywalizacje na torze mini żużlowym. Pierwsze zdarzenie odbędzie się w piątek, 8 września, punktualnie o godzinie 16.00, natomiast drugie rozpocznie się kolejnego dnia, czyli w sobotę 9 września o godzinie 10.00.

Turniej, który odbędzie się w piątek, stanowi część Indywidualnego Pucharu Polski w mini żużlu. Mimo że oficjalnie jest to piąta runda tych zawodów, pierwotnie planowane na początek sierpnia spotkanie musiało zostać odwołane. Tym samym piątkowe zawody stają się faktycznym finałem całych rozgrywek. Na czołowych pozycjach klasyfikacji Indywidualnego Pucharu Polski znajdują się obecnie Mieszko Mudło z Polonii Bydgoszcz mający na swoim koncie 126 punktów, Krzysztof Harendarczyk z Rybek Rybnik z dorobkiem 112 punktów oraz Franciszek Szczyrba z 108 punktami. Zawodnicy reprezentujący miejscowe Wawrowie, czyli Stal Gorzów, plasują się niżej w rankingu, co wynika między innymi z faktu, że żaden z nich nie uczestniczył we wszystkich poprzednich turniejach. Michał Głębocki zdobył 43 punkty, co daje mu piętnaste miejsce, William Forstner z 33 punktami plasuje się na szesnastym miejscu, a Marcel Zwierzyński ze swoimi 16 punktami jest na dwudziestej pierwszej pozycji. Pierwsze z rywalizacji odbędą się na stadionie mini żużlowym w Wawrowie o godzinie 16.00 i będą dostępne do obejrzenia bez żadnych opłat.

Na sobotnie poranne rozgrywki zaplanowano zaległą czwartą rundę Drużynowych Mistrzostw Polski, która jest jednocześnie ostatnią w tym roku. Na czele klasyfikacji są Rybki Rybnik z pulą 28 punktów, za nimi jest Polonia Bydgoszcz mająca 26 punktów i KS Toruń z dorobkiem 21 punktów. Miejscowy team Wawrów Stal Gorzów zdobył tylko 12 punktów, dzięki czemu zajmuje piątą pozycję w siedmiozespołowych zawodach. Sobotnie zmagania rozpoczną się punktualnie o godzinie 10.00, a wejście na stadion jest całkowicie darmowe.