Plany podwyżki podatku od nieruchomości wstrzymane przez radnych

Plany podwyżki podatku od nieruchomości wstrzymane przez radnych

Planowane podniesienie stawek podatkowych spotkało się z oporem ze strony radnych. Prezydent nie był w stanie przekonać ich do swojego projektu, który ostatecznie został usunięty z programu najbliższych obrad rady miasta. Przewidywane jest, że temat powróci do rozmów w listopadzie.

Zgodnie z propozycją prezydenta, jeśli radni zgodziliby się na podwyżkę, właściciel mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych musiałby zapłacić w skali roku dodatkowe 14 złote 50 groszy.

Jednak to właściciele obiektów komercyjnych poczuliby największy wpływ proponowanych zmian. Jeśli dysponują budynkami o powierzchni 100 metrów kwadratowych, w których prowadzą działalność gospodarczą, ich podatek wzrósłby o aż 443 złote rocznie.

To właśnie przewodniczący rady miasta złożył wniosek o przełożenie głosowania nad tym kontrowersyjnym tematem na kolejną sesję. Radni byli zgodni co do tego, że propozycje prezydenta są zbyt drastyczne. Temat podwyżek podatków ma znów pojawić się na dyskusji radnych z Gorzowa w listopadzie.