Oznaczone drzewa w szpitalnym kompleksie w Gorzowie – czy to zapowiedź wycinki?

Oznaczone drzewa w szpitalnym kompleksie w Gorzowie – czy to zapowiedź wycinki?

W ostatnim czasie, niepokój wśród mieszkańców Gorzowa wywołało zauważalne oznakowanie drzew rosnących na obszarze placówki szpitalnej przy ulicy Walczaka. Obawy gorzowian skupiały się na potencjalnej wycince tychże drzew. Jednakże, nie ma powodu do niepokoju, jak zapewniają urzędnicy, żadne z drzew nie zostanie usunięte. Wszystko jest efektem przygotowań do inwestycji, której początek planowany jest na najbliższe dni.

Wszystkie drzewa na terenie szpitalnego kompleksu przy ulicy Walczaka zostały niedawno oznakowane. Taka sytuacja zaintrygowała troskliwych obywateli, którzy zwrócili się o wyjaśnienia do radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz. Ich strach wynika z przekonania, że oznakowane drzewa mogą być przeznaczone do wycinki.

Marta Bejnar-Bejnarowicz, reprezentująca Trzecią Drogę, zawarła prośbę mieszkańców o wyjaśnienie sytuacji i skierowała ją do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Jak się okazało, mieszkańcy nie powinni się obawiać.

– Wszelkie obawy dotyczące potencjalnej wycinki drzew na terenie szpitalnego kompleksu przy ulicy Walczaka są bezpodstawne. Przeprowadzono inwentaryzację drzew, po czym oznaczono je w taki sposób, aby wykonawca, który zaraz rozpocznie prace przy inwestycji, mógł odpowiednio chronić te drzewa i świadomie uwzględnić je podczas realizacji projektu – wyjaśnia Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Budowa miejsc parkingowych oraz placu rekreacyjno-rehabilitacyjnego

Prace, które mają być przeprowadzone, to budowa nowych miejsc parkingowych oraz modernizacja układu drogowego, włącznie z chodnikami. Dodatkowo powstanie plac służący do rekreacji i rehabilitacji.

– Na obszarze szpitalnym przy ulicy Walczaka planujemy budowę blisko 400 miejsc parkingowych oraz placu rekreacyjno-rehabilitacyjnego. Ponadto stworzone zostaną nowe wewnętrzne drogi i chodniki, a także systemy zabezpieczeń – dodaje Szymańska.

Projektem zajmuje się Budomex S.A. Wykonawca ma termin do lutego 2025 roku na przeprowadzenie wszystkich prac, w tym także przy ulicy Dekerta, gdzie powstanie 700 miejsc parkingowych i specjalny plac wypoczynkowy z tężnią solną.