Obchody pierwszej rocznicy istnienia sekcji kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu

Obchody pierwszej rocznicy istnienia sekcji kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu

Pododdział Kardiochirurgii zaczął swoją działalność w szpitalu miejskim w Gorzowie Wielkopolskim na wiosnę 2023 roku, a dokładniej w marcu. Dokładnie rok później, 28 marca 2024 o godzinie 11, odbyło się wspomnienie pierwszej rocznicy jego funkcjonowania. Miejscem uroczystości była Wojewódzka i Miejska Biblioteka nosząca imię Zbigniewa Herberta.

Specjalnie na tę okoliczność, w przestrzeni biblioteki zorganizowano niecodzienną wystawę fotografii. Ekspozycja ukazywała do tej pory podjęte przez szpital działania oraz plany jego zarządu na przyszłość. Szczególnie skupiano się na kwestii pełnego zakontraktowania usług medycznych z obszaru kardiochirurgii. Te realizowane są przez Pododdział Kardiochirurgii będący częścią struktury Oddziału Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Uczestniczący w uroczystości Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, wyraził wdzięczność dla osób zaangażowanych w projekt. Podziękował całemu zespołowi tworzącemu pododdział za determinację, nieugiętość i dążenie do realizacji wyznaczonych celów. Jerzy Ostrouch, Prezes Zarządu, również wyraził swoje podziękowania dla wszystkich jednostek i osób wspierających działania zarządu szpitala. Szczególne słowa uznania skierował do tych, którzy przyczynili się do utworzenia oddziału kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu.