Nowoczesny tor dla entuzjastów sportów rolkowych zaplanowany w parku 750-lecia

Nowoczesny tor dla entuzjastów sportów rolkowych zaplanowany w parku 750-lecia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów sportów rolkowych, a także myśląc o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych aktywnych mieszkańcach Gorzowa, władze miasta planują utworzenie specjalnie dedykowanego dla nich toru. Nowy obiekt rekreacyjny ma powstać w malowniczym otoczeniu parku 750-lecia. Położenie toru zostanie idealnie wpasowane w scenerię parku, co dodatkowo uatrakcyjni możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury.

Zaangażowanie mieszkańców miasta w proces decyzyjny dotyczący budowy toru było widoczne poprzez ich aktywność w ramach Budżetu Obywatelskiego Gorzowa. Już na tym etapie jest wiadomo, że tor zostanie wyposażony w pętlę o długości przekraczającej 200 metrów. Szerokość nowo powstającego obiektu umożliwi jazdę rolkarzom zarówno w jednym, jak i w drugim kierunku.

Czerwiec przyniesie finalizację projektu budowlanego, który jest obecnie realizowany przez lokalną firmę – Siedem Wzgórz Krzysztof Leśnicki. Natomiast w okresie wakacyjnym planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę prac budowlanych związanych z realizacją tego przedsięwzięcia.

Przewidywana wartość inwestycji, według wyliczeń magistratu, wynosi około 500 tysięcy złotych.