Nowi księża trafią do gorzowskiej parafii

Nowi księża trafią do gorzowskiej parafii

W nadchodzącą sobotę, 27 maja, w katedrze gorzowskiej odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich dla dwóch diakonów. Sakrament zostanie udzielony przez biskupa Tadeusza Lityńskiego. Wydarzenie to ma kluczowe znaczenie dla diecezji.

Diakoni, którzy mają przyjąć święcenia kapłańskie, to Rafał Kierczuk z parafii Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu oraz Damian Swiniarek z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Obydwaj są klerykami Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Ceremonia odbędzie się w trakcie mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 11:00. Przed homilią biskup przedstawi kandydatów zgromadzonym wiernym. Następnie kandydaci wyrażą swoją wolę przyjęcia święceń oraz zobowiązanie do wypełnienia zadań związanych z posługą kapłańską. Złożą także przyrzeczenie posłuszeństwa swojemu biskupowi.

Wierni diecezji nieustannie modlą się o nowe powołania kapłańskie. Bp Lityński ustanowił kilka lat temu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu, gdzie formalnie mieści się seminarium. Ponadto organizowane są pielgrzymki powołaniowe, takie jak ta z 20 maja, w której uczestniczyło około 300 osób.