Nowi członkowie sił policyjnych w Lubuskiem

Nowi członkowie sił policyjnych w Lubuskiem

Policja Lubuska powiększyła swoje szeregi o nowych stróżów prawa. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, dziewiętnaście osób złożyło ślubowanie na sztandar. Dla tych osób, ten dzień oznaczał rozpoczęcie niezwykłej misji w służbie społecznej, gotowych na poświęcenie nawet własnego życia. Po zakończonym podstawowym szkoleniu, będą chronić i gwarantować bezpieczeństwo nie tylko obywatelom województwa lubuskiego, ale również każdej osobie, która będzie potrzebowała ich wsparcia. Tego dnia uroczystość była jeszcze bardziej szczególna dzięki wręczeniu odznaczeń resortowych.

Nowo przysięgli funkcjonariusze Policji Lubuskiej zostali wybrani spośród licznych kandydatów w procesie kwalifikacyjnym.

Nadkomisarz Bogdan Sujak, Zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, pełnił funkcję dowódcy uroczystości.

W 2022 roku, Policja Lubuska przyjęła już 193 osoby do swojej służby. Jest to kolejny udany rok pod względem liczby osób pragnących nosić niebieski mundur. Nie zaprzestajemy jednak naszych starań i nadal cieszymy się z każdego, kto pragnie dołączyć do naszej policyjnej rodziny. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Praca – Służba w Policji”.

19 młodych adeptów służby policyjnej niedługo uda się na kilkumiesięczne szkolenie. Życzymy im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz zapoznawaniu się z taktykami i technikami policyjnymi niezbędnymi do wykonywania tego wyjątkowego zawodu. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą do swoich jednostek bez urazów, gotowi do służby dla bezpieczeństwa swojego regionu, a tym samym całego kraju.