Nowa siedziba TVP3 w Gorzowie

Nowa siedziba TVP3 w Gorzowie

Prace nad nowym gorzowskim ośrodkiem Telewizji Polskiej dobiegają końca i będzie on gotowy wiosną tego roku. Piętnaście miesięcy temu działka, na której się znajduje – między gorzowską Specjalistyczną Przychodnią Lekarską a akademikiem DeSant przy ul. Piłsudskiego 7 – była niczym innym jak polem samosiewów. Teraz na budynku dumnie wisi tabliczka „TVP3”, dzięki czemu wygląda, jakby był już użytkowany.

Siedziba Ośrodka Telewizji Polskiej w Gorzowie zbliża się do końca i ma już widoczny napis „TVP3”. Przewiduje się, że budynek zostanie ukończony do wiosny. Budowa rozpoczęła się niespełna dwa lata temu, gdy działka przy ul. Piłsudskiego 7 wypełniła się dziką roślinnością. W ciągu piętnastu miesięcy powstały fundamenty budynku i obecnie wygląda na to, że będzie on gotowy do użytku już niebawem. Znajduje się on w pobliżu Gorzowskiej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej i akademika DeSant.

Budynek dla stacji telewizyjnej ma trzy poziomy. Na pierwszym poziomie znajdują się wejścia do studia, szatnie oraz wyposażenie techniczne. Na drugiej kondygnacji znajdą się urządzenia techniczne i reżyseria, a na drugiej – newsroom, czyli miejsce pracy reporterów czy redaktorów.