Nielegalne zabawki o wartości 230 tysięcy złotych zatrzymane przez KAS w Torzymiu

Nielegalne zabawki o wartości 230 tysięcy złotych zatrzymane przez KAS w Torzymiu

Podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w pobliżu Torzymia, odkryto prawie 5500 sztuk nielegalnych zabawek. Ta alarmująca liczba rzeczy bez odpowiednich oznaczeń pochodzenia była niemile widzianym znaleziskiem.

Nielegalny towar był transportowany w busie, który próbował opuścić granice kraju. Za kierownicą pojazdu znajdował się obywatel Ekwadoru. Wśród unikatowych przedmiotów schowanych w busie znajdowały się zabawki, breloki, plecaki oraz kapelusze. Do tego dochodziły jeszcze karty kolekcjonerskie, które posiadały sfałszowane lub zastrzeżone znaki towarowe, co dodatkowo podkreślało nielegalność zawartości pojazdu.

Na miejsce interwencji przybył również ekspert ds. wartości towarów, który oszacował, że łączna wartość oryginalnych wersji tych produktów wynosi ponad 230 tysięcy złotych. Obywatel Ekwadoru, który mieszkał na stałe w Finlandii, wyjaśnił funkcjonariuszom, że nabył te przedmioty na terenie Wólki Kosowskiej i miał zamiar sprzedać je po powrocie do Finlandii. Jednak jego plany zostały pokrzyżowane przez dokładną kontrolę KAS.