"Dobry wieczór Gorzów" rozpoczęty wspaniałym koncertem zespołu De Mono

"Dobry wieczór Gorzów" rozpoczęty wspaniałym koncertem zespołu De Mono

W niedzielę, cykl muzyczno-teatralny „Dobry wieczór Gorzów” został oficjalnie otwarty koncertem popularnej grupy De Mono. Jest to już piąta edycja tego wydarzenia. Do końca sierpnia, każdego weekendu w Gorzowie, odbędą się różnorodne imprezy muzyczne oraz spotkania teatralne. Plan jest ambitny – przez dwanaście weekendów letnich przewiduje się organizację ponad 120 wydarzeń na pięciu scenach, z udziałem blisko 500 artystów.

Na Starym Rynku, przy głównej scenie, podczas niedzielnego wieczoru zgromadzeni widzowie zostali przywitani przez prezydenta Jacka Wójcickiego, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia „Dobry wieczór Gorzów”.

Prezydent Wójcicki wyraził swoje wielkie zadowolenie i podziękował za obecność, komentując, że dla organizatorów, czyli „Zjednoczonych Sił Kultury”, jest to ogromna radość widzieć tak duże zainteresowanie ofertą, którą przygotowują przez kilka miesięcy, aby zaspokoić najbardziej wymagające gusta ich widzów.

Koncert grupy De Mono przyciągnął na Stary Rynek setki widzów.

Organizacją cyklu „Dobry wieczór Gorzów” zajmują się wspólnie „Zjednoczone Siły Kultury”, które stanowią Miejskie Centrum Kultury, Teatr im. Juliusza Osterwy, Jazz Club pod Filarami, Miejski Ośrodek Sztuki, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miasto Gorzów i Filharmonia Gorzowska.

Main sponsorship of the cycle is provided by PGE Energia Ciepła, GBS Gorzów Wielkopolski, Logoplaste, Związek Celowy Gmin MG6 and S.C. Johnson Polska.

Za tydzień, w piątek (21 czerwca), rozpocznie się Wartownia – miasteczko kontenerowe nad Wartą z muzyką rap, hip-hop i alternatywną dla młodszej części nie tylko gorzowskiej publiczności. W następny weekend (28 czerwca) Teatr im. Juliusza Osterwy otworzy swoją letnią scenę. Tydzień później (7 lipca), na placu Sztuk przed Filharmonią Gorzowską, odbędzie się pierwszy (z zaplanowanych ośmiu) Piknik chopinowski.