Niecodzienny zdarzenie drogowe: Motocyklista uderzył w sarnę na drodze wojewódzkiej nr 158

Niecodzienny zdarzenie drogowe: Motocyklista uderzył w sarnę na drodze wojewódzkiej nr 158

Na drodze wojewódzkiej numer 158, w miejscowości Lipki Wielkie doszło do niecodziennego i niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jego uczestnikami byli motocyklista oraz sarna. Dwuosobowa załoga motocykla doznała obrażeń, natomiast dla sarny zdarzenie to okazało się śmiertelne.

Południe 5 maja przyniosło zgłoszenie o wypadku drogowym, które o godzinie 12.31 wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie. Informacja dotyczyła sytuacji na drodze wojewódzkiej nr 158, między Lipkami Wielkimi a Jastrzębnikiem. Na miejsce natychmiast skierowano odpowiednie służby – jednostkę straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe.

Z ustaleń wynika, że pojazdem dwukołowym podróżowało dwóch obywateli Niemiec. Zderzenie z sarną spowodowało, że motocykl znalazł się w rowie. Mężczyzna kierujący pojazdem odniósł kontuzję ręki. Zarówno on, jak i jego pasażer, pozostali na miejscu zdarzenia pod opieką personelu medycznego. Jak poinformował oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej, Karol Brzozowski – obaj mężczyźni byli pod opieką pogotowia. Niestety, sarna, która zderzyła się z motocyklem, nie przeżyła tego spotkania.