Incident drogowy w Gorzowie: 72-letni kierowca zasłabł podczas jazdy, powodując kolizję trzech pojazdów

Incident drogowy w Gorzowie: 72-letni kierowca zasłabł podczas jazdy, powodując kolizję trzech pojazdów

Ulica Żwirowa w Gorzowie była niedawno miejscem niefortunnego zdarzenia drogowego, w którym brały udział trzy samochody osobowe: Volkswagen, Honda i Chrysler. Jak ustalono, kierowca volkswagena niespodziewanie stracił przytomność za kierownicą, co doprowadziło do kolizji. Co ciekawe, 72-letni mężczyzna miał wcześniej atak padaczki.

Wypadek zgłoszono do dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie w poniedziałek, 6 maja o godzinie 8.36 rano. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się trzy zespoły straży pożarnej, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Po przybyciu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło tam do kolizji trzech samochodów – Hondy, Volkswagena i Chryslera. Jak poinformował oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej, Karol Brzozowski, to 72-letni kierowca Volkswagena Touran stracił przytomność za kierownicą, co doprowadziło do zderzenia z pozostałymi samochodami. Niewykluczone, że stan zdrowia mężczyzny był powiązany z atakiem padaczki, który miał miejsce poprzedniej nocy.

Jako rezultat tego zdarzenia, na miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.