Nie porzucaj swojej świątecznej choinki – przekazuj ją alpakom

Nie porzucaj swojej świątecznej choinki – przekazuj ją alpakom

Sezon świąteczny dobiegł końca, więc pojawia się pytanie, co zrobić z choinką, która już nie jest potrzebna i zaczyna tracić igły? Otóż mamy dla tego doskonałe rozwiązanie. Zamiast pozbywać się choinki wraz z innymi odpadami, warto oddać ją zwierzętom. Firma Inneko kontynuuje ten pomysł, organizując po raz drugi akcję „Choinka dla Alpaki”.

W sobotę 13 stycznia, na terenie całego miasta odbędzie się zbiórka choinek w trzech różnych miejscach. Zebrane drzewka zostaną przekazane alpakom z hodowli „Alpaki to tu”, które nazywają się Elvis, Edek, Luis i Pedrusio.

Choinki, zarówno cięte jak i te w doniczkach, mogą być dostarczone między 10:00 a 11:00 na parking przy sklepie Biedronka na Osiedlu Europejskim lub na parking przy biurze Inneko przy ulicy Teatralnej 49. Odbiór choinek przewidziany jest również na parkingu za centrum handlowym Feeria od godziny 11:30 do 12:30.

Zebrane choinki jeszcze tego samego dnia trafią do alpak, które bardzo je lubią gryźć i podskubywać – dla nich są to doskonałe przysmaki.

Ewa Faściszewska, właścicielka hodowli „Alpaki to tu”, cieszy się, że firma Inneko zdecydowała się po raz kolejny na organizację tej akcji. Wyjaśnia, że choinki cięte zostają skonsumowane przez alpaki, ale jeśli nie zjedzą wszystkich do wakacji, reszta zostanie wykorzystana jako drapaki. Choinki w doniczkach natomiast zostaną posadzone na terenie gospodarstwa w Ratajach, aby mogły dalej rosnąć. Ewa dodaje również, że w poprzednim roku otrzymali dwa drzewka w doniczkach, które alpaki jednak zjadły zanim udało się je posadzić. W tym roku planuje od razu oddzielić choinki w doniczkach i posadzić je tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Zaskoczeniem było olbrzymie zainteresowanie tą akcją w ubiegłym roku, dzięki czemu do alpak trafiło ponad 300 drzewek. Hodowca była zdumiona ilością choinek, które otrzymała – spodziewała się około 30-50 sztuk, a ostatecznie otrzymała dużo więcej. Uważała to za wielki gest ze strony wielu ludzi, którzy zdecydowali się włączyć do akcji.

Jeśli ktoś ma jeszcze żywą choinkę na swoim podwórku, zachęcamy do przekazania jej alpakom. Mamy nadzieję, że także tym razem akcja cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem. To nie generuje żadnych kosztów dla nas, a zwierzęta na pewno będą bardzo zadowolone.