Najpopularniejsze imiona dla noworodków w Gorzowie

Najpopularniejsze imiona dla noworodków w Gorzowie

Z ostatnich danych Urzędu Stanu Cywilnego w Gorzowie wynika, że Maria i Jan to najczęstsze imiona nadawane noworodkom w okolicy. W 2021 roku najpopularniejszymi imionami wśród dziewczynek były Hanna, Pola i Zofia, a wśród chłopców Antoni, Szymon i Leon. W 2020 roku w pierwszej trójce dla kobiet znalazły się Zuzanna, Pola i Lena, a dla mężczyzn Szymon, Jan i Mikołaj. Okazuje się, że Pola jest jedynym imieniem, które powtórzyło się wśród trzech najpopularniejszych imion w ciągu ostatnich trzech lat. W 2020 roku w Gorzowie oficjalnie odnotowano 1 441 urodzeń.

USC w Gorzowie zarejestrował w minionym roku 1.441 aktów urodzenia, choć nie oznacza to, że tyle samo niemowląt urodziło się w samym mieście. Kilka aktów urodzenia otrzymały dzieci urodzone poza granicami Polski. Spośród 1 186 urodzeń w szpitalu przy ul. Dekerta nie wszystkie były miejscowe. Ponad 500 noworodków miało rodziców, którzy nie mieszkali w Gorzowie. W wyniku wydanych w ubiegłym roku aktów urodzenia miasto odnotowało 657 nowych mieszkańców.

Najbardziej płodnym miesiącem pod względem urodzeń był sierpień – 111, natomiast najmniejszą liczbę urodzeń odnotowano w lutym – 78.