Młodzi polscy żużlowcy dominują w pierwszej rundzie Speedway Grand Prix 2 w Pradze

Młodzi polscy żużlowcy dominują w pierwszej rundzie Speedway Grand Prix 2 w Pradze

W wieku 18 lat, Mathias Pollestad, reprezentujący Stal Gorzów, uplasował się na czwartym miejscu podczas pierwszej rundy Speedway Grand Prix 2 rozgrywanej w czeskiej stolicy. Na podium znaleźli się natomiast wyłącznie zawodnicy z Polski.

Piątkowy wieczór 2 czerwca okazał się pełen sukcesów dla polskich żużlowców startujących w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów, które od ubiegłorocznej edycji noszą nazwę SPG2. W tegorocznych zawodach na starcie stanęło trzech Polaków, którzy ostatecznie zdobyli wszystkie miejsca na podium. Zwycięstwo przypadło Mateuszowi Cierniakowi, który wyprzedził Bartłomieja Kowalskiego – zwycięzcę rundy zasadniczej turnieju oraz Damiana Ratajczaka.

Warto zwrócić szczególną uwagę na występ Damiana Ratajczaka, który mimo trudnego początku zawodów, zdołał osiągnąć znakomity wynik. Po pierwszych trzech biegach zgromadził jedynie jeden punkt. Jednak nie poddał się i triumfował w dwóch kolejnych gonitwach, co pozwoliło mu awansować do półfinału turnieju. W półfinale również dał z siebie wszystko, zdobywając awans do finału w dramatycznych okolicznościach, na ostatnich metrach toru.