Mikołajowe niespodzianki dla mieszkańców Gorzowskich Domów Pomocy Społecznej

Mikołajowe niespodzianki dla mieszkańców Gorzowskich Domów Pomocy Społecznej

18 grudnia to wyjątkowy poniedziałek dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Gorzowie. Tego dnia odwiedził ich Mikołaj, który przyniósł mnóstwo prezentów. Tak ogromna była ilość paczek, że do ich wręczania zgłosiły się osobiście najważniejsze osoby w mieście – prezydent Jacek Wójcicki i wiceprezydenta Małgorzata Domagała.

Wszystkim pensjonariuszom gorzowskich DPS, a było ich 75, wręczono paczki przygotowane przez mieszkańców miasta. Te wspaniałe gesty odbyły się w ramach akcji „listy do Mikołaja”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem Gorzowian.

Kierując podziękowania do wszystkich, którzy zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę, prezydent Wójcicki powiedział: „Jestem wdzięczny każdemu, kto wziął udział w tej akcji. To dzięki waszej empatii i pomocnym sercom, mieszkańcy DPS czują, że są pamiętani. Wasza dobroć pozwoliła mi zaobserwować wzruszenie pełne łez w ich oczach. Jestem naprawdę wdzięczny”.

Była to druga edycja tej specjalnej akcji, którą prezydent Gorzowa z radością zaprosił do udziału. Ten projekt stanowi wyjątkową możliwość, aby przynieść chwilę szczęścia tym, którzy są samotni, a także bez kontaktu z bliskimi, nawet podczas świąt.

Jako część tej inicjatywy, pracownicy Domów Pomocy Społecznej udostępnili listę 75 pensjonariuszy, która zawierała ich proste życzenia napisane w „listach do Mikołaja”. Lista również zawierała krótki opis każdej osoby, m.in. ich wiek, płeć i zainteresowania.

Tak jak w poprzednim roku, wystarczyło zaledwie kilka godzin, aby znaleźć darczyńców gotowych spełnić wszystkie marzenia zapisane w listach do Mikołaja.