Mieszkańcy Gorzowa dopytują się, dlaczego remontowana droga nie jest naprawiana wraz ze skrzyżowaniem

Mieszkańcy Gorzowa dopytują się, dlaczego remontowana droga nie jest naprawiana wraz ze skrzyżowaniem

Aktualnie trwa remont tak zwanego Wału poprzecznego w Gorzowie, jednak wielu mieszkańców zastanawia się, z jakiego powodu tak naprawdę naprawiany jest odcinek drogi, który w ogóle nie obejmuje okolicznego skrzyżowania. Po wielu dialogach dowiadujemy się od urzędników, że droga jest remontowana na takim odcinku, który został wskazany w projekcie budżetu obywatelskiego. Urzędnicy zwracają uwagę na to, że budżety są również ograniczone, dlatego musimy ostrożnie brać pod uwagę, ile pieniędzy zostanie przeznaczone na dane odcinki ulic.

Wał Poprzeczny w Gorzowie jest tak zwaną drogą na Zawarciu. Droga ta znajduje się w okolicy pola golfowego, a także prowadzi poprzez istotny odcinek, ponieważ przebiega on nieopodal ogródków działkowych, gdzie umożliwia do nich dojazd. Oba fragmenty jezdni prowadzące przez powyższe punkty zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego, więc możemy spodziewać się, że miasto wyłoży pieniądze na ich remonty. Jednak o dziwo okazuje się, że te odcinki trasy nie obejmują okolicznego skrzyżowania, które przebiega tuż obok remontowanej trasy. Wprawiło to wielu mieszkańców w zdziwienie.

Mieszkańcy wspominają jednak, że w mieście nie chcą naprawić skrzyżowania, które woła o pomstę do nieba

Osoby mające ogródki działkowe w okolicy od dawna narzekają na to, że w Gorzowie nie chcą robić skrzyżowania. Sprawę inwestycji wspominają zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i urzędnicy, którzy zwracają pytającym uwagę na to, że tylko określone dwa odcinki trasy zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Dlaczego zatem droga nie jest robiona w całości? Czy jest to praktyczne rozwiązanie, jeżeli budżet pomija kawałek trasy wołającej o pomstę do nieba? Okazuje się, że po prostu tak stanowi prawo i musimy się z tym pogodzić.

Otóż okazuje się zgodnie z najnowszymi informacjami, że do budżetów obywatelskich należy zgłaszać tylko odcinki remontowe, które przebiegają przez gminę, która ma otrzymać dofinansowanie. W przeciwnym wypadku wniosek o takie dofinansowanie zostanie odrzucony już w przedbiegach. Jeżeli zatem prawo działa w taki sposób, że nie ma co się starać o dofinansowanie na remont większego odcinka trasy, lepiej po prostu skorzystać z pieniędzy, które możemy otrzymać, zamiast oczekiwać niemożliwego. Dlatego też remont Wału Poprzecznego przedstawiony w zakresie, takim, w jakim jest aktualnie reperowany, jest zgodny z przepisami. W innym wypadku budżet na remont większego remontu wraz ze skrzyżowaniem prawdopodobnie nie zostałby po prostu przyznany dla Gorzowa.