Miasto usunie w maju niektóre linie autobusowe kursujące na osiedlu Staszica

Miasto usunie w maju niektóre linie autobusowe kursujące na osiedlu Staszica

Od poniedziałku, 1 maja, wprowadzone zostaną zaktualizowane rozkłady jazdy autobusów. Zgodnie z nowym rozkładem czasowo nie będą kursowały bezpośrednie autobusy z osiedla Staszica na ulicę Żwirową. Do niedzieli mieszkańcy osiedla Staszica mogą nadal dojeżdżać na cmentarz bez konieczności przesiadania się, gdyż linia 105 cztery razy dziennie zatrzymuje się przy drugiej bramie nekropolii na ulicy Żwirowej. Obecnie autobusy jeżdżą ulicą Matejki.

W marcu zadeklarowano, że z osiedla Staszica na cmentarz będą kursowały dwie linie autobusowe, w tym linie 105 i 111. Linia 111 miała kursować z pętli przy ulicy Śląskiej do cmentarza. Po dojechaniu do ulicy Kosynierów Gdyńskich autobusy linii 111 miały skręcić w ulicę Matejki, następnie w ulicę Fredry, by na koniec przejechać przez ulicę Słowiańską i dojechać do ulicy Żwirowej.

Od 1 maja wprowadzone zostaną zaktualizowane rozkłady jazdy, a linia 105 nie będzie już kursować. Natomiast linia 111 nadal będzie kursować ulicą Kosynierów Gdyńskich, ale nie będzie skręcać w ulicę Matejki.

W międzyczasie trasy linii 105 zostały „przesunięte” na linię 132, która również dowozi osoby na cmentarz i kursuje między Manhattanem a Górczynem.