Mateusz Morawiecki o planach na nadchodzące wybory

Mateusz Morawiecki o planach na nadchodzące wybory

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował w sobotnim podcaście, który został udostępniony w mediach społecznościowych, że podejmowane są wszelkie działania, aby tegoroczne wybory były uczciwe i otwarte. Morawiecki zaakcentował, że adaptacja Kodeksu wyborczego, którą Sejm uchwalił w ubiegłym tygodniu, ma sprawić, że system wyborczy w Polsce będzie bardziej sprawiedliwy i demokratyczny.

Premier Morawiecki podkreślił, że Polska ma jedną z najmniejszych ilości lokali wyborczych w porównaniu z innymi krajami, takimi jak Dania, Hiszpania, Niemcy czy Bułgaria. Zasugerował, że sprzeciw posłów Platformy Obywatelskiej może wynikać z tego, że patrzą oni na Polskę z metropolitalnego punktu widzenia. Mówił dalej, że Polska to nie tylko miasto Warszawa i Trójmiasto, że obejmuje wszystkie gminy i powiaty, od wybrzeża po Tatry, od Hajnówki po Żary.

Lider rządu wyraził zdecydowaną opinię na temat posiadania kamer we wszystkich miejscach głosowania i uwidocznienia urn wyborczych, tak aby nie było żadnych wątpliwości i podejrzeń, kto na kogo głosował.