Kolejne zdarzenie podpalenia opuszczonej kamienicy w Gorzowie na Zawarciu

Kolejne zdarzenie podpalenia opuszczonej kamienicy w Gorzowie na Zawarciu

Zdarzył się kolejny pożar w opuszczonym budynku na terenie Zawarcia w Gorzowie, gdzie płomienie buchając przez okna wywołały silne zadymienie. Doszło do tego incydentu w niedzielny wieczór, a miejsce akcji to parter pustostanu znajdującego się przy ulicy Prostej. W ciągu ostatniego miesiąca, ten to obszar jest świadkiem wielokrotnych podpaleń o podobnym charakterze, sugerujących celowe działanie.

Na policję wpłynęło zgłoszenie o pożarze w niedzielę, 18 lutego, dokładnie o godzinie 18:38. Na miejsce natychmiastowo skierowano cztery jednostki straży pożarnej, dodatkowo wezwano policję i pogotowie gazowe.

Informacje z miejsca zdarzenia przekazała nam jedna z czytelniczek, która obawia się o bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców. Według jej relacji, wszystkim lokatorów przeznaczonych do rozbiórki budynków zapewniono nowe miejsce zamieszkania. Tylko jedna pięcioosobowa rodzina, w tym dziecko w wieku 9 lat, wciąż mieszka w jednym z lokali. Zdaniem naszej informator, sytuacja może skończyć się tragicznie.

Niestety, to już nie pierwszy pożar tego typu w tym obszarze. Wcześniej płonął pustostan przy ulicy Przemysłowej 37, będący częścią kompleksu budynków przeznaczonych do wyburzenia. Aktualne zdarzenie stanowi minimum czwarte podpalenie opuszczonych domów na tym terenie w ciągu ostatniego miesiąca. Wszystko wskazuje na to, że podpalenia są celowe.