Jakie atrakcje świąteczne zostały zorganizowane w Gorzowie Wielkopolskim na czas świąt?

Jakie atrakcje świąteczne zostały zorganizowane w Gorzowie Wielkopolskim na czas świąt?

Jedną z głównych atrakcji będzie tak zwane okno świętego mikołaja. Czego możecie się spodziewać podczas napotkania tej atrakcji w Gorzowie Wielkopolskim? Jest to zabawa przygotowana z myślą o tym, aby wprowadzić mieszkańców miasta w klimat świąteczny. Na profilach zorganizowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych, miasto będzie organizowało różnorodne zagadki na terenie Gorzowa. Zadaniem mieszkańców będzie znalezienie ukrytych przedmiotów. Zwycięzcy, którzy uporają się z zagadkami, zostaną odpowiednio wynagrodzeni różnorodnymi gadżetami świątecznymi.

Kartoniki z prezentami będzie można odebrać przez tak zwane okno świętego mikołaja. Adres owego okna znajdziecie na profilu społecznościowym Gorzowa Wielkopolskiego.

Jarmark w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Bożego Narodzenia – event zostanie zorganizowany na starym rynku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie Wielkopolskim został zaplanowany mniej więcej na 16 grudnia. Stary rynek w Gorzowie po długiej przerwie ponownie zostanie otwarty w celu wykreowania ciekawych atrakcji dla mieszkańców odwiedzających te okolice podczas świąt. Podczas jarmarku zostanie wystawionych mnóstwo straganów, na których znajdziecie różnorodne upominki oraz rękodzieła wykonane w okolicznych obiektach kulturowych. Będziecie mogli nabyć mnóstwo potencjalnych prezentów dla swojej rodziny lub znajomych. Co więcej, oprócz estetycznych podarunków, nabędziecie na jarmarku również ciekawe poczęstunku w klimacie świąt. Aby nikogo nie poskromił mróz, organizatorzy zadbają o to, aby każdy mógł kupić porcję rozgrzewającego grzańca. Z kolei dzieci będą mogły napić się gorącej czekolady. Dla tych, którzy preferują nieco bardziej wytrawne napitki, zamiast słodyczy, polecamy skosztowanie regionalne barszczu. Znajdziecie go na jednym ze stoisk podczas jarmarku w Gorzowie Wielkopolskim. Barszcz będzie niezwykle wyjątkowy, ponieważ zostanie wyprodukowany zgodnie z gorzowską recepturą!

Kolejna atrakcja w trakcie świąt spędzonych w Gorzowie Wielkopolskim

Kolejną interesującą atrakcją w trakcie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia będzie zwiedzanie. Świąteczne zwiedzanie jest czymś zupełnie nowym, ponieważ to atrakcja o charakterze czysto turystycznym. Mniej więcej 11 grudnia odbędzie się specjalny spływ kajakowy zorganizowany na potrzeby świątecznych atrakcji. Następnie 18 grudnia będzie miało miejsce zwieńczenie wieczoru w postaci kolęd. Po spacerze tematycznym, który poprowadzi lokalny przewodnik, wszyscy będą mogli posłuchać koncertu kolędowego.