Inicjatywa ekologiczna: powstanie parking zielony przy ulicy Sosabowskiego

Inicjatywa ekologiczna: powstanie parking zielony przy ulicy Sosabowskiego

Planowana konstrukcja parkingu przy ulicy Sosabowskiego nie będzie typową nawierzchnią z kostki brukowej, lecz innowacyjnym rozwiązaniem, które dba o środowisko naturalne poprzez umożliwienie przenikania wody do gruntu. To miejsce stanie się zielonym parkingiem, który pomieści 15 samochodów osobowych. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie jest obecnie w procesie poszukiwania firmy budowlanej, która podjęłaby się realizacji tego przedsięwzięcia.

Ta konkretna idea budowy ekologicznego parkingu na ulicy Sosabowskiego wyszła od samej społeczności lokalnej. W ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy zgłosili i przedstawili swój pomysł, który spotkał się z dużym uznaniem wśród innych lokatorów. Dzięki powszechnemu poparciu, projekt ten został zaakceptowany do realizacji po zwycięstwie w głosowaniu.

Użyte materiały do konstrukcji tego nietypowego parkingu zapewnią nie tylko ogromną wytrzymałość i stabilność, ale również estetykę i harmonię z otoczeniem. Dodatkowo, w ramach tej inwestycji przewidziano także budowę chodnika, zjazdu oraz nowych nasadzeń. Całość prac budowlanych powinna zostać zakończona w ciągu trzech miesięcy.

Zachęcamy wszystkie firmy budowlane do skrupulatnego zapoznania się z szczegółami przetargu związanego z realizacją tego ekologicznego projektu.