Analiza miejskich stref parkingowych w Gorzowie przez specjalistów z Wrocławia

Analiza miejskich stref parkingowych w Gorzowie przez specjalistów z Wrocławia

Specjaliści z wrocławskiego przedsiębiorstwa SystemEG przeprowadzają detaliczną analizę gorzowskich parkingów. Wyposażeni w odblaskowe kamizelki i identyfikatory, skrupulatnie skanują strefy parkingowe oraz dokumentują fotograficznie zaparkowane pojazdy, zarówno z perspektywy samochodowej, jak i pieszej.

Zaczynając od wtorku, 11 czerwca, zainicjowano badania dotyczące stopnia zajętości oraz rotacji miejsc parkingowych. Dodatkowo, przeprowadzono analizę funkcjonowania płatnej strefy parkingowej w Gorzowie. W trakcie tego tygodnia, począwszy od wtorku, a następnie w czwartek i sobotę, firma będzie dokonywać skanowania danej strefy za pomocą dwóch specjalistycznych pojazdów wyposażonych w system kamer montowany na dachu. Co więcej, na niektórych parkingach przeprowadzane będą bezpośrednie obserwacje, podczas których pracownicy będą dokumentować fotograficznie zaparkowane pojazdy.

Przeprowadzone badania stanowią punkt wyjścia dla planów dotyczących implementacji inteligentnego systemu parkowania w centrum miasta. System ten oparty ma być na technologii mobilnej oraz tablicach informacyjnych związanych z parkowaniem.

Nowa strategia ma na celu ułatwienie kierowcom odnajdywania wolnych miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania, a tym samym zwiększenie ich wykorzystania. W efekcie przyczyni się to do poprawy regulacji ruchu drogowego i ograniczenia emisji spalin. Kolejnym pozytywnym skutkiem będzie poprawa jakości powietrza oraz ochrona zdrowia drzew i zieleni miejskiej.