Impulsy – nowe pociągi będą przejeżdżać przez Gorzów

Impulsy – nowe pociągi będą przejeżdżać przez Gorzów

Impulsy – nowoczesne pociągi będą przejeżdżać przez Gorzów, ale musimy poczekać jeszcze kilka dni. Dzisiaj, 3 grudnia, odbył się inauguracyjny przejazd Impulsów na trasie Gorzów – Strzelce Krajeńskie. Pociągi te będą jeździć regularnie już od 13 grudnia, a ich przyszła trasa to Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań Główny. Obsłużą one takie pociągi jak Kłodawka, Wilda czy Ujście Warty.
Do zakupu pojazdów wykorzystano tzw. fundusze unijne, a kwota o której mówimy, to niecałe 36 mln zł. Pociągi te mogą pochwalić się nowoczesnymi urządzeniami, a to oznacza dopasowania do współczesnych standardów. W takim pociągu zmieści się jednocześnie 330 pasażerów, choć w dobie koronawirusa trudno przewidzieć, kiedy faktycznie się one zapełnią.

Impulsy – najnowocześniejsze rozwiązanie

Adam Magiera, reprezentujący NEWAG, zapewnia że Impulsy to najnowocześniejsze modele spalinowe w Polsce. Zapewnia on, że spełniają wszystkie europejskie wymogi oraz są zaopatrzone w odpowiednie systemy. Można je również rozbudować do dwutrakcyjnej wersji elektryczni-spalinowej.