Historia sukcesu koszykarek z Gorzowa – srebrne medalistki mistrzostw Polski

Rozgrywane w czwartek finałowe starcie na parkiecie hali Arena zakończyło się triumfem koszykarek z Gorzowa, które zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski. To potwierdzenie ich imponującej formy sportowej utrzymanej również w obecnym sezonie.

Sukces ten oznacza, że drużyna z Dolnego Śląska mogła świętować zdobycie piątego złotego medalu w swojej historii. Z kolei dla Akademiczek to już czwarty srebrny medal. Bezprecedensowy triumf w postaci pierwszego złotego medalu nadal pozostaje w sferze marzeń, mimo że były blisko jego osiągnięcia. Pierwsza kwarta finalowego meczu przyniosła zwycięstwo koszykarek z Gorzowa 24:19, a druga 26:19. Jednak siedem minut przed końcem koszykarki z Polkowic objęły prowadzenie i choć różnica wynosiła tylko jeden punkt (80:79) na 30 sekund przed końcem spotkania, nie oddały go aż do ostatniego gwizdka.

W historii spotkań obu drużyn, we wtorek KGHM BC Polkowice odnotowało zwycięstwo nad PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów wynikiem 99:88, a w czwartek drużyna z Polkowic pokonała gorzowskie koszykarki 83:79.

Podczas czwartkowego meczu gorzowską drużynę wsparły punktami: Tsineke zdobyła 19 punktów (w tym 3×3), Wentzel 14 (2), Telenga 13, Pszczolarska 8 (2), Jones 7, Bibby 16 (2) oraz Jakubiuk i Kuczyńska po 2 punkty.

Spotkanie przyciągnęło tłumy – ponad cztery tysiące widzów zasiedli na trybunach hali Arena, wyraźnie dopingując swoje drużyny.