Gorzów Meeting 2024: prestiżowa impreza sportowa o zasięgu międzynarodowym

Gorzów Meeting 2024: prestiżowa impreza sportowa o zasięgu międzynarodowym

Za niespełna tydzień w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe, które przyciągnie najznakomitszych atletów z różnych zakątków świata. To prestiżowe spotkanie, Gorzów Meeting, będzie zawierać w swoim programie udział mistrzów olimpijskich, w tym także sportowców pochodzących z Gorzowa.

24 maja, startując o godzinie 15:30, na Stadionie Lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków, rozpoczną się zawody lekkoatletyczne Gorzów Meeting 2024. Są one elementem międzynarodowego cyklu World Athletics Continental Tour Bronze i stanowią kontynuację Mitingu im. Zygmunta Walczaka z poprzedniego roku.

Impreza jest organizowana przez Miasto Gorzów we współpracy z ALKS AJP Gorzów. Stanowi to najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w regionie w roku 2024.

W tym roku Meeting poddał się rebrandingowi i ubiegał się o brązowy status Athletics Tour. Ten prestiżowy status przyciąga wielu wybitnych zawodników, nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Zawody, będące częścią finałowej fazy kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2024 w Rzymie, gwarantują obecność wyśmienitych sportowców. Całe wydarzenie będzie na bieżąco transmitowane przez TVP Sport.

Program zawodów został tak skonstruowany, aby zapewnić ciągłą rozrywkę dla kibiców. Przez cały czas trwania imprezy będą się odbywać różne konkurencje. Przewiduje się 14 różnych dyscyplin – 8 kobiecych i 6 męskich. Dla mieszkańców Gorzowa najbardziej ekscytujące mogą okazać się te, w których wystąpią lokalne gwiazdy sportu.

Konkurencje dla kobiet to: bieg na 100m przez plotki, bieg na 400m, 800m, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, trójskok oraz rzut oszczepem. Konkurencje dla mężczyzn to: bieg na 200m, 400m, 800m, 1500m oraz rzut oszczepem i dyskiem.

Nadal można nabyć bilety na to wyjątkowe wydarzenie sportowe. Bilety ulgowe dostępne są dla dzieci i młodzieży do lat 18. Dzieci do lat 4 mają wstęp bezpłatny, jednak bez zapewnionego miejsca siedzącego.