Eksperci z SystemEG badają strefy parkingowe w Gorzowie: Krok ku inteligentnemu systemowi parkowania

Eksperci z SystemEG badają strefy parkingowe w Gorzowie: Krok ku inteligentnemu systemowi parkowania

Od wtorku, 11 czerwca, specjaliści z wrocławskiej firmy SystemEG, identyfikujący się za pomocą odblaskowych kamizelek i identyfikatorów, podjęli działania mające na celu analizę stanu stref parkingowych w Gorzowie. Działania te obejmują skanowanie i dokumentowanie fotograficzne zaparkowanych pojazdów.

Badania zainaugurowane w tym tygodniu, które odbyły się we wtorek i będą kontynuowane w czwartek oraz sobotę, są realizowane poprzez skanowanie wyznaczonych obszarów przy pomocy dwóch specjalistycznych pojazdów wyposażonych w system kamer montowanych na dachach. Oprócz tego, w celu kompleksowego zrozumienia sytuacji, na niektórych parkingach prowadzone są dodatkowo obserwacje bezpośrednie oraz dokumentowany jest stan zaparkowanych samochodów.

Ta inicjatywa stanowi kluczowy krok w procesie tworzenia inteligentnego systemu parkowania w centrum miasta. Planowany system będzie opierał się na aplikacji mobilnej oraz tablicach informacyjnych dotyczących parkowania.

Celem tych działań jest ułatwienie kierowcom lokalizowania wolnych miejsc parkingowych na terenie Strefy Płatnego Parkowania. Poprawa wykorzystania miejsc parkingowych nie tylko zwiększy efektywność układu ruchu miejskiego, ale także przyczyni się do redukcji emisji spalin. W efekcie pozwoli to na poprawę jakości powietrza w mieście, co bezpośrednio wpłynie na zdrowie drzew i zieleni miejskiej.