Cyrkowe przygody Pchły Szachrajki w gorzowskim przedstawieniu

Cyrkowe przygody Pchły Szachrajki w gorzowskim przedstawieniu

W Gorzowie Wielkopolskim odbywa się przedstawienie o cyrkowych perypetiach Pchły Szachrajki, którego reżyserią zajął się Cezary Żołyński. Aktorka Karolina Miłkowska-Prorok wciela się w rolę tytułowego bohatera. Co ciekawe, Pchła Szachrajka jest aktywna na Facebooku od niemal dwóch miesięcy, prowadząc swój profil pod nazwą „Pchła Szachrajka 2023”.

Premiera spektaklu miała miejsce w sobotę, jednak już wcześniej, w Dzień Dziecka, na scenie Teatru Osterwy wystąpiły dzieci z Polski i Ukrainy. Ten wyjątkowy występ był finałem współpracy między teatrem a Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze. W ramach tego projektu przez ostatnie miesiące uczestniczyły one w warsztatach teatralnych odbywających się w pięciu lubuskich miejscowościach.

Młodzi uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać świat teatru od podszewki, eksplorując różne dziedziny takie jak reżyseria, aktorstwo czy scenografia. Owocem ich starań było wystąpienie na scenie Teatru Osterwy podczas spektaklu z udziałem Pchły Szachrajki, tworząc niezapomniane wspomnienia zarówno dla siebie, jak i widzów.