Co słychać u piłkarzy ręcznych ze Stali Gorzów?

Co słychać u piłkarzy ręcznych ze Stali Gorzów?

W najbliższą sobotę, 17 grudnia, o godzinie 18:00 w hali ZS-20 mieszczącej się przy ulicy Szarych Szeregów w Gorzowie, Budnex Stal zmierzy się z MKS-em Wieluń w ramach dwunastej kolejki Ligi Centralnej. Ten mecz z pewnością będzie emocjonujący.

Zbliża się ostatni mecz w tym roku, więc oba składy chcą zakończyć rok 2022 zwycięstwem. Obie strony dzielą w tabeli tylko dwa punkty i jeśli gorzowianie zgarną komplet, mogą wyprzedzić Multinians, którzy są na czwartym miejscu. To potencjalnie może pozwolić Stalowcom na zajęcie tej samej pozycji, choć stanie się tak tylko wtedy, gdy Śląsk Wrocław Handball nie odbierze punktów w starciu z Grot Blachom Pruszyński Anilan w Łodzi. Tak czy inaczej, jest o co grać.

Widzimy, że MKS zdołał odnieść jedno zwycięstwo więcej niż Stala, przy mniejszej liczbie porażek, co sprawia, że w rankingach prezentują się bardzo dobrze. Ich ostatni mecz z Orlen Upstream SRS Przemyśl był dobrym widowiskiem do 52. minuty, kiedy to prowadzili 29-21. Ostatecznie wygrali 31-27, ale końcówka była dość napięta. Z ośmiu strzelonych bramek największym opanowaniem wykazał się skrzydłowy Konrad Krzaczyński, a osiem zdobył także jego kolega Błażej Golański. Artur Bożek, grający jako rozgrywający, zdobył sześć bramek.