Budowa mostu w Łupowie doprowadza kierowców do frustracji

Budowa mostu w Łupowie doprowadza kierowców do frustracji

Kierowcy nieustannie narzekają na przeciągające się prace nad mostem w Łupowie. Pomimo tego, że trwają od czerwca, nadal nie widać końca w przypadku rozbudowy tej infrastruktury. To doprowadza wielu kierowców do zdenerwowania. Ze względu na to, że prace się przeciągają, kierowcy muszą liczyć się z tym, że napotkają jeszcze więcej utrudnień na drogach ze względu na prace remontowe i budowlane. Droga w miejscu tego remontu jest nieprzejezdna zarówno w jednym, jak i drugim kierunku. Osoby poruszające się pojazdami po mieście są zmuszone do korzystania z objazdów.

Dowiadujemy się z najnowszych informacji od inwestorów, że wspomniane prace mogą potrwać nawet do sierpnia. Most w Łupowie będzie bardzo ważnym elementem infrastruktury, który połączy kilka dróg. Dlatego też jest priorytetowym elementem budowy w tym miejscu. Poprzedni most niestety miał już swoje lata, dlatego też było wymagane, aby został przebudowany ze względów bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć o tym, że poprzedni most nigdy nie przechodził żadnego poważnego remontu, więc osoby denerwujące się ze względu na przebudowę, powinny uzbroić się w cierpliwość dla swojego własnego dobra.

Wcześniejsza konstrukcja była zniszczona i mocno skorodowana, nie nadawała się do naprawy

Podjęto z tego powodu decyzję polegającą na odbudowie mostu od nowa. Pierwotnie w planach było, aby wszystkie prace zostały zakończone do końca czerwca, jednak z najnowszych informacji wynika, że koniec nastąpi dopiero w okolicach sierpnia. Przesunięcie terminu wynika przede wszystkim ze względu na to, że zima mogła pokrzyżować plany związane z rozbudową tego obiektu. Pamiętajmy o tym, że most będzie przebiegał przez często uczęszczany kierunek drogowy, dlatego tez powinien zostać wykonany z należytą starannością. Nie można sobie pozwolić w tym miejscu na wpadki.

Pierwsze etapy prac polegały jedynie na demontażu starego mostu. Dlatego tez robotnicy mieli całkiem sporo pracy, jeszcze zanim w ogóle zaczęli zajmować się budową właściwego obiektu. Nie możemy dziwić się zatem temu, że cała praca zajmie aż tyle miesięcy. Stary most został już wyburzony, a teraz możemy zauważyć, że nowy most jest gotowy w całkiem sporej części. Pozostało jeszcze stworzyć kilka elementów, które zakończą prace, więc możemy spodziewać się, że za kilka miesięcy zauważymy końcowy etap.