Bezpłatny transport dla seniorów na cmentarzu w Gorzowie

Bezpłatny transport dla seniorów na cmentarzu w Gorzowie

Aby sprostać potrzebom osób starszych, które w okresie przed Dniem Wszystkich Świętych odwiedzają groby swoich najbliższych, wprowadzono specjalny środek transportu dostępny na terenie gorzowskiego cmentarza przy ulicy Żwirowej. Zadaniem tego rozwiązania jest umożliwienie seniorom dotarcia do odległych miejsc nekropolii. Transport zostanie uruchomiony tydzień przed 1 listopada.

W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych, liczba osób odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Żwirowej w Gorzowie rośnie. Aby uniknąć tłoku tuż przed 1 listopada, wielu ludzi decyduje się wcześniej uporządkować nagrobki swoich bliskich na tej nekropolii.

Z troską o komfort seniorów planujących wizytę na cmentarzu w Gorzowie przed 1 listopada, firma Inneko SPZ wprowadza innowacyjne rozwiązanie. Od poniedziałku, 23 października, do wtorku, 31 października (z wyjątkiem niedzieli, 29 października), będzie uruchomiony specjalny, bezpłatny transport dla seniorów.

Od 9 do 15, osoby w wieku 70 lat i starsze będą miały możliwość skorzystania z darmowego przejazdu minibusem, który umożliwi dotarcie do najbardziej odległych miejsc na cmentarzu. Minibus będzie obsługiwał dwie trasy, łączące nową część cmentarza z Parkiem Słowiańskim oraz nową część cmentarza z kwaterami przy Chwalęcicach.

Pierwszy przystanek znajduje się przy głównej bramie, w pobliżu portierni. Wzdłuż tras zostaną umieszczone znaki informujące o lokalizacji przystanków. Pojazd będzie wyposażony w świetlny znak ostrzegawczy, a na pokładzie pojazdu, oprócz kierowcy, będzie również pracownik pomagający pasażerom wsiadać i wysiadać z pojazdu.